
Szybki Prezent
Skup się.. 😉 wiem, że łatwiej się ogląda obrazki z produktami ale to co Ci niżej proponuję sprawi, że przysiądziesz na 15 minut i problem z prezentem będzie rozwiązany.
Więc usiądź na spokojnie i przeczytaj, zamiast latać po sklepach internetowych i oglądać obrazki rzeczy, które i tak nie przyjdą na czas.
Dopasowane Pomysły Na Prezent
Poniżej znajdziesz źródła inspiracji i checklistę, którą chcę uruchomić Twoje kreatywne myślenie.
Gdyby okazało się, że presja i życia dużo z Ciebie teraz wyciskają i nie możesz się na tym skupić to skorzystaj z mojej oferty personalizowanego doradztwa prezentowego.
Razem cos wymyślimy ;)!


ZBLIŻA SIĘ OKAZJA
NA PREZENT?

OPISZ MI KILKA
SZCZEGÓŁÓW
(okazja, relacja, budżet)
– prosty formularz

ANALIZA, RESEARCH, WYKORZYSTANIE DOŚWIADCZENIA
(jak zrobić prezent?)

MAX 24 GODZINY PÓŹNIEJ

OTRZYMUJESZ
3 (dopasowane) POMYSŁY
NA PREZENT
Wsparcie prezentowe
Uciesze się jeżeli poniższe treści pomogą Ci zwolnić swoją głowę z problemu z prezentem „na już” i zdobędziesz swój szybki prezent.
Chcesz wesprzeć mnie w rozwijaniu mojej prezentowej pasji oraz w dzieleniu się z Tobą wiedzą i pomysłami? Jeśli tak, zapraszam do skorzystania z opcji „Doceniam Twoją Pomoc”.
Szablonowe prezenty
Szukasz szybkiego prezentu?
Jeżeli nie masz czasu skorzystać z mojej checklisty, zostaje Ci skorzystanie z szablonowych prezentów, które przytaczam poniżej.
Spróbuj poprawić odbiór tego prezentu i dodaj kilka ważnych uwag w życzeniach:
– bon podarunkowy lub karta podarunkowa – wręczając tego rodzaju prezent pamiętaj aby powiedzieć nawiązać do obdarowanego i profilu sklepu do którego dostaje kartę. W śmiesznej odsłonie to może brzmieć.
„Kupiłem Ci tą kartę do drogerii, ponieważ znam Cię dobrze i wyczułem, że Ci się przyda.”
– pudełko czekoladek lub słodyczy – wręczając to możesz powiedzieć, że
„…są to moje ulubione słodycze i byłem ciekawy, czy Ty również je tak polubisz”
– butelka wina lub innego alkoholu – prezent pozbawiony „osobistego” charakteru, do czasu gdy kupisz np. dwie butelki i wręczysz mówiąc, że „już dawno miałem ochotę spróbować z Tobą tego wina”. Gdy dasz jedną butelkę i powiesz coś takiego, będzie to niegrzeczne, ponieważ zobowiązujesz obdarowanego do cieszenia się tym prezentem właśnie z Tobą – na co może nie mieć ochoty.
– roślina doniczkowa lub mały zestaw dekoracyjny. Szybko wybadaj charakterystykę rośliny którą chcesz wręczyć i powiąż mocne cechy rośliny z cechami osoby której ją wręczasz. Przykład dla monstery: „Szukając rośliny dla Ciebie szukałem czegoś co będzie efektowne jak Ty dlatego wpisałem „efektowna roślina doniczkowa” i stąd – proszę, Monstera dla Ciebie”.
– wspólny obiad w weekend – zaproś na wspólny weekend i powiedz, że ostatnio nie mieliście za dużo czasu więc pomyślałeś, że będzie to prezent dla Was oboje jeżeli „dasz się zaprosić na popołudniowy obiad w przyszły weekend?” lub jeżeli towarzystwo jest młodsze to „zapraszam na wspólne drinkowanie – ja stawiam”
Szybki prezent - inspirująca checklista
Czasem aby wystarczy zadać sobie odpowiednie pytania!
Pobierz checklistę – odpowiadając na nią, zainspirujesz się 🙂
Jak skorzystać z tej listy?
1. Wydrukuj sobie lub otwórz w okienku obok pobraną checklistę.
2. Przeczytasz pytanie z checklisty i odnajdziesz poniżej w artykule taki nagłówek.
3. Przeczytasz treść by wiedzieć co autor miał na myśli.
4. Udzielisz odpowiedzi w głowie lub pobranej/wydrukowanej checkliście.
Twoja głowa właśnie została pobudzona – szybki prezent wymyślony (w 10-15 minut).
Prezent Last Minute
Główny problem z pojęciem prezenty na ostatnią chwilę jest taki, że gdy czujesz tykający zegar to pojawia się presja. Presja czasu potrafi mobilizować – fakt! Ale w sytuacji, gdy potrzebne jest kreatywne myślenie to wiem z doświadczenia, że ta sama presja potrafi przeszkadzać. W tej sytuacji zaczynasz szukać inspiracji w internecie ale uwaga… wszystko co znajdujesz, to sklepy z prezentami, które i tak nie przyjdą na czas, a szansa odnalezienia podobnych prezentów w sklepach stacjonarnych jest bardzo mała.
Prezent na który musisz czekać 3-5 dni to raczej nie jest prezent last-minute…
Efekt? Kończysz chodząc po jakimś sklepie lub galerii handlowej i szukasz swojego prezentu – czasem się uda, czasem nie. Co się nastresujesz – to Twoje.
Nie wiem jak u Was, ale ja byłem uczony, że „nie ważne jaki prezent, trzeba podziękować”. Gdy jako dziecko dostawałem marny prezent i w sposób naturalny dla dziecka – tj. szczerze się nie zachwycałem to była mi zwracana uwaga „doceń”, „podziękuj”. Co za tym idzie, może być tak, że Twój „prezentowany/prezentowana” również wie, że należy się ucieszyć aby „nie zrobić przykrości”.
Efekt? Nieudany prezent? Czy…
Udany prezent dla mężczyzny
Skoro nie do końca możesz polegać na szczerej odpowiedzi od obdarowanej osoby to skąd wiedzieć czy prezent był udany?
Z perspektywy czasu możesz to ocenić na podstawie tego czy tym prezentem „dolałeś Waszej relacji czekolady” – więcej o tym koncepcie w innym artykule.
Niestety, gdy musisz zdecydować o prezencie, nie masz przywileju jego „trafności” z perspektywy czasu. W związku z tym skorzystaj z poniższej check-listy.
Do rzeczy… poniżej podsuwam Ci serię pytań na które możesz odpowiedzieć, by ocenić czy prezent który aktualnie robisz/planujesz/szukasz będzie udany. Zrobimy to na przykładzie mężczyzny.
Prezent praktyczny czy nie?
Są osoby, które mają wszystko co potrzebne do życia i również budowania swojego poczucia wartości – wtedy gadżeciarstwo wchodzi w grę, odpowiednie mogą okazać się:
– ciekawa kolekcjonerska zapalniczka,
– tabliczka na drzwi „grubszych ludzi trudniej porwać” (np. w EMPIKU),
– modna przywieszka do kluczy (KAZAR, ZARA),
– gadżety wizualne do Crocs’ów.
Są osoby, którym ciągle brakuje podstawowych narzędzi do życia. Te przedmioty nie są elementarne do przetrwania, ale nigdy nie mają okazji aby zabezpieczyć swoje potrzeby (np. przez brak finansów). Te osoby bardziej docenią praktyczne prezenty:
– torba termiczna na jedzenie (jeżeli ktoś próbuje jeść zdrowo, samodzielnie gotować),
– dobry nóż,
– nawet tak elementarne sprawy jak lepsza kawa, czy herbata i książka z dedykacją mogą być bardziej wartościowe niż jakiś brelok do kluczy
Z mojego doświadczenia wiem, że zawsze dużo lepiej idzie mi myślenie nad prezentem gdy:
– wezmę czystą kartkę,
– wyciszę telefon,
– skupię się na 15 minut tylko na tym temacie.
Myślenie w „między czasie” – gdy wokół tyle rozpraszaczy. Nie sprawdza się w moim przypadku – sprawdź czy masz tak samo.
Jaki prezent dla mężczyzny na 30?
Zdefiniuj trafnie osobę którą chcesz obdarować!!!
Jest to mężczyzna lat 30? Czy kobieta lat 15? Może Twoja Mama lub Tata?
Jeżeli kompletnie nie masz pomysłu – to będzie pierwszy krok by cokolwiek zacząć zgłębiać. Czyli co taki szablonowy 30-latek lubi lub potrzebuje.
Na tym przykładzie tj. 30-o letniego mężczyzny szablonowa odpowiedź to:
– doświadczenia (tak aby zapamiętał, czas gdy był młody i kończył równą liczbę lat),
– wyszukany gadżet (np. zegarek – gdy jest więcej osób i chcą się złożyć. Może jest więcej osób, które zostawiły prezent na ostatnią chwilę.
– Zabieg w SPA, masaż,
– kurs czegoś nowego np. wind-surfingu, a może jeśli to zbyt ekstremalne to kurs gotowania, a może autoprezentacji?
O czym ostatnio rozmawialiście? Gdzie planuje wakacje?
Aby nigdy nie zostać bez prezentu SŁUCHAJ UWAŻNIE. Czasem wystarczy kilka minut na wspólnym spacerze i krótka rozmowa aby dowiedzieć się co u kogo słychać i wpaść na trop.
Wiem, że to może czasem prowadzić donikąd, ale przypomnij sobie – o czym ostatnio rozmawialiście:
– może ta osoba zaczęła ostatnio biegać – sklepów dla biegaczy jest pełno wszędzie. Nawet fajna frotka dla biegacza może być ciekawym gadżetem.
– może ta osoba zaczęła ostatnio gotować? Wtedy być może nóż do krewetek będzie strzałem w dziesiątkę (czasem do kupienia w dyskontach np. Auchan).
Jaki masz budżet na prezent?
Chodzi o to, czy nie poczujesz się głupio dając coś „takiego”. Czy nie jest np. tak, że Twój najlepszy przyjaciel otrzyma od Ciebie coś nieadekwatnego do Waszej relacji. Przerysowując „gumę TURBO” gdy znacie się 10 lat i był świadkiem na Twoim ślubie.
Co sobie kupić?
Często, gdy kogoś np. mniej znamy. Ciężko odwołać się do „ostatniej rozmowy” czy „poziomu Waszej relacji” – wtedy. Pomyśl od drugiej strony. Co ostatnio chciałeś kupić sobie, lub jaki ostatnio dostałeś udany prezent?
Może wystarczy to przenieść na kogoś innego..
Skoro widziałeś ostatnio odlotową skrobaczkę do szyb i pomyślałeś sobie – „Wow! ale by mi to ułatwiło zimą te beznadziejne poranki”. Kup to tej osobie i powiedz, że sam sobie taką też kupiłeś i jesteś zadowolony. Wspólne doświadczenie tylko wzmocni Waszą relację, a nawet jak ten ktoś ma już skrobaczkę – to nic nie szkodzi. Jedna z jego dwóch skrobaczek – będzie taka jak Twoja 😉 będziecie mogli zawsze zacząć rozmowę od tego „jak Ci się sprawdza ta skrobaczka”.